Повідомте нам новини! (0372) 50-15-68  Перевезення    Акцii в мiсті   Бізнесу    Діти     Фото 

 

Дошка оголошень Чернівців

  

 
http://business.compulenta.ru/

В Румунії на кордоні з Україною стався землетрус

 У Румунії на кордоні з Україною в регіоні Доброджа на минулому тижні зафіксували землетрус магнітудою 4,2. Тоді всі знову згадали, що ймовірність землетрусу таки є. Якщо вірити науковцям, то він може бути достатньо потужним й не факт, що всі будівлі витримають найсильніші поштовхи.
- Такі незначні землетруси, як останній, бувають часто – це нормальне явище. Найбільша небезпека для Чернівецької області йде від району гір Вранча, що знаходяться на території Румунії. Він є дуже специфічним, бо це єдиний район глибокофокусних землетрусів. Тобто вогнища землетрусів перебувають на глибинах від 150 км, а тому поштовхи є відчутними у всій Європі. Чернівці знаходяться від цього району на відстані близько 300 км. Сейсмічні хвилі від такого землетрусу доходять до міста десь за 40 секунд, - розповідаєдиректор навчально-методичної обсерваторії ЧНУ Андрій Ніколаєв. - За останні тисячу років, згідно літописних даних та спостережень, на території нашої області відчувалися поштовхи 12 найсильніших Карпатських землетрусів. Найбільш потужний із них був у 1829 році, і, за свідченнями очевидців, дуже злякав мешканців і наніс великої шкоди місту. Останній досить сильний відбувся 4 березня 1977 року.
 За допомогою карти сейсмічного районування ми здійснили оцінку сейсмічної небезпеки. На території Чернівецької області по лінії "Банилів – Герца" може бути землетрус до 7 балів, а ось в південно-західній частині території по лінії "Сторожинець – Путила" землетрус може сягнути й 8 балів. Вважають, що поштовхи із такою силою ймовірні раз на 5 тис. років. Та проблема у тому, що невідомо, коли ж почався відлік, - тож лихо може трапитися навіть завтра.
  Якщо ж враховувати, що середній проміжок між землемлетрусами складає 37 років й до дати останнього відчутного землетрусу у Чернівцях (1977) додати 37, то вийде 2014 рік. Виходить, що зараз ми живемо у час підготовки землетрусу, а вже у найближчі 5 років може відбутися сильний землетрус, навіть до 7 балів, - каже науковець. - Та це стосується поштовхів в районі гір Вранча. А є ще ризик й місцевих землетрусів, одна із їх причин – мантійний Чернівецький розлом, що проходить за горою Цецино. По його лінії є епіцентри локальних землетрусів. Поки що значних поштовхів не було, та гарантувати, що так буде й надалі, не може ніхто. Тим паче вже був прецидент, коли 5 травня 1950 року в Сторожинецькому районі відбувся 5-бальний землетрус.
 Та мешканців хвилює не так імовірність землетрусу, скільки його наслідки. Чи вистоять Чернівці, якщо завтра землетрус, сказати не може ніхто.
 За словами Н. Ніколаєва, щоб передбачити, яку шкоду землетрус може нанести місту, варто звернути увагу на той фактор, що є багато будівель, котрі зведені з розрахунку на поштовхи до 6 балів за 12-бальною шкалою, половина міста розташована на крутих зсувних схилах, крім того є забудовані території, де близько до поверхні підходять підземні води (Садгірський район) – це все ті території, які підвищують так званий фоновий сейсмічний бал. Загалом, за умов, 7-бального землетрусу, тотальних руйнувань бути не повинно. Починають руйнуватися будинки при поштовхах у 8 балів. Та щоб реально оцінити загрозу, потрібно провести оцінку стану кожного будинку, а на це місту потрібно витратити більше 4 млн. грн.
 Якщо ж говорити про сьогоднішню ситуацію, то найбільш стійкими до сейсмічних руйнувань є сучасні каркасні багатоповерхівки, а ось щодо панельних будинків, то вони, теоретично, витримують не більше 6 балів.
Стежити, аби будинки відповідали всім нормам й вимогам для будівель у сейсмонебезпечній зоні має Департамент містобудівного комплексу та земельних відносин. За словамизаступника начальника відділу департаменту Мирослави Лупашко, будівлі повинні відповідати рівню сейсмостійкості до 7 балів. Аби цю умову виконували, проводять інженерно-геологічну експертизу, яка є обов’язковою для всіх будівель, за винятком житлових будинків до 300 кв. м.
 Передбачити, коли буде землетрус неможливо, так само, як і підготуватися до нього,тому ,не варто панікувати мешканцям міста.
 

Додати новий коментар

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Нові оголошення Чернівці та область

http://business.compulenta.ru/

Опитування

Як Ви оцінюєте цін на продукти?:

Останні коментарі