Повідомте нам новини! (0372) 50-15-68  Перевезення    Акцii в мiсті   Бізнесу    Діти     Фото 

 

Дошка оголошень Чернівців

  

 
http://business.compulenta.ru/

Синагога у Чернівцях

Синагогу у Чернівцях - резиденцію відомого у світі місцевого цадика відновлюють.

Синагога у Садгорі потребує реконструкції, адже зараз вона напівзруйнована і забута, а колись була центром паломництва. Сюди з'їжджалися люди з різних куточків нашої планети. Туристи бувають на Садгорі, але відвідують лише могилу цадика, а про синагогу не знають нічого. Проте з початком ремонтних робіт цей центр хадизму поверне собі колишню славу. У планах, на другому поверсі відновленої синагоги буде облаштовано кімнати для приїжджих паломників, а також інформаційно-туристичний центр. Реконструкція синагоги у Садгорі йде швидкими темпами, уже відновлено майже половину будівлі, тому уже скоро на туристичній мапі міста з'явиться ще одне історичне та відоме колись місце.

У Чернівцях свого часу було збудовано 57 синагог, а у Садгорі синагога, яку зараз відновлюють, була не єдиною. Столиця Буковини колись була єврейським містом, починаючи з кінця 18 століття цей край почали масово заселяти євреї.

Наразі не встановлено хто збудував Садгірську синагогу, невідомий і час будівництва. Але є припущення, що це сталось у 70-80-х роках 19 століття. Цю будівлю пов'язують із історією династії цадиків із родини Фрідманів. Синагога у Садгорі тоді була великою будівлею з допоміжними приміщеннями навколо. На даний час зберігся лише житловий будиночок, у якому мешкала родина цадиків.

Фрески на стінах синагоги, на жаль, не збереглись. Проте збереглись фотографії старих зразків, по яких художники і будуть здійснювати розпис по-новому.

Нащадки родини Фрідманів слідкують за веденням робіт реконструкції Садгірської синагоги та отримують інформацію про стан усіх справ. У 2006 році була спроба розпочати ремонтні роботи, однак все завершилось безрезультатно.

Маємо надію, що відновлення синагоги у Садгорі, збереже хасидизм на Буковині, який є неповторним історико-культурним феноменом.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Нові оголошення Чернівці та область

http://business.compulenta.ru/

Опитування

Як Ви оцінюєте цін на продукти?:

Останні коментарі