Повідомте нам новини! (0372) 50-15-68  Перевезення    Акцii в мiсті   Бізнесу    Діти     Фото 

 

Дошка оголошень Чернівців

  

 
http://business.compulenta.ru/

Чернівці у творчій долі Марка Черемшини

До 140-річчя з Дня народження українського письменника, громадського діяча, адвоката

Марка Черемшини у Муніципальній бібліотеці імені Анатолія Добрянського розгорнуто виставку “Чернівці у творчій долі Марка Черемшини”.

На ній представлено видання творів письменника із фондів бібліотеки, розвідки, в яких досліджено його зв’язки з Буковиною, а також фотогалерея, присвячена місцям, пов’язаним з Черемшиною.

Іван Юрійович Семанюк, всім більше відомий за псевдонімом Марко Черемшина (13.06.1874, Кобаки – 25.04.1927, Кобаки) був тісно пов’язаний з Буковиною. Про цей край дізнався від свого батька Юрія Семанюка, який товаришував з Юрієм Федьковичем, захоплювався його творчістю, передплачував газету “Буковина”, першим редактором якої був буковинський письменник. З цієї газети Іван Семанюк дізнавався про українську і світову літературу – і класичну і сучасну.

Надсилаючи згодом у часопис свої літературні спроби, Іван Семанюк зав’язав дружні стосунки з тодішнім редактором Осипом Маковеєм, з яким радився і до порад якого прислуховувався. Саме на сторінках чернівецької “Буковини” свою першу публікацію – оповідання “Керманич” – письменник підписав псевдонімом “Марко Черемшина”. І надалі співпрацював з часописом, публікуючи на його сторінках власні твори, свої переклади зі світової літератури, а також статті на літературну тематику.

Як і перша публікація Марка Черемшини пов’язана з Чернівцями, так і перша збірка його творів. 1901 року у видавництві студентського товариства “Молода Україна” побачила світ його книжка “Карби”, упорядкована автором, редагована Василем Сімовичем.

Окрім письменницької діяльності Марка Черемшину з Буковиною пов’язувала ще й громадська. Він був активним учасником січового руху, брав участь в акціях, що проводили Вашківецький та Кіцманський повіт. Під час І світової війни Черемшина, перебуваючи у Кобаках, вів “Щоденник”. У ньому часто зустрічаються записи, пов’язані з військовими подіями на Буковині. Це свідчить про те, що письменник весь час переймався життям буковинців, які завжди цікавилися його непересічною постаттю, любили його творчість, яка об’єднувала і об’єднує представників різних регіонів, країн. Його твори перекладені різними мовами, звучання їхнє, при всій національній виразності, універсальне.

Інтерес до життя і творчості Марка Черемшини у Чернівцях ніколи не згасав. Йому присвятили свої дослідження чимало чернівецьких науковців, серед яких Василь Лесин, Михайло Івасюк, Олекса Романець, Микола Юрійчук, Богдан Мельничук, Андрій Гречанюк, Микола Гуйванюк.

Взаємини Марка Черемшини з Буковиною – це та частина історії нашого краю, яким буковинці, воістину, можуть пишатися.

Сектор інформації та зв’язків з громадськістю

Додати новий коментар

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Нові оголошення Чернівці та область

http://business.compulenta.ru/

Опитування

Як Ви оцінюєте цін на продукти?:

Останні коментарі