Повідомте нам новини! (0372) 50-15-68  Перевезення    Акцii в мiсті   Бізнесу    Діти     Фото 

 

Дошка оголошень Чернівців

  

 

Дим на всю Європу

Ми стали свідками вже третьої масштабної пожежі на сміттєвому звалищі у Великих Грібовічах. Ніколи раніше спалаху на полігонах побутових відходів не обертали на себе настільки пильної уваги властей і засобів масової інформації. З одного боку, при гасінні пожежі загинули люди, один пропав без вісті, але найімовірніше, теж загинув.

З іншого боку, в безпосередній близькості із звалищем розташовані сховища відходів нафтовиробництва, спалах яких міг би мати катастрофічні наслідки для екології не тільки Львівської області, але і для всіх сусідніх регіонів. Но і це не головне ...

Заслуговує увагу ось яка обставина - на території м. Львова вже кілька років працюють три американські лабораторії, побудовані на гроші Міністерства оборони США, які проводять випробування різних видів біологічної і бактеріологічної зброї, вірусів і т.п.:

- Львівський науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни МОЗ України (м. Львів, вул. Зелена, 12);

- Львівська Державна регіональна лабораторія ветеринарної медицини (м. Львів, вул. Промислова, 7);

- Львівська діагностична лабораторія (м. Львів, вул. Крупьярська, 27).

Початок функціонування даних лабораторій дивним чином збігся зі спалахами не характерних для України захворювань (кір, менінгіт), з 2013 року Львівська область є лідером за кількістю виявлених гострих форм ентеровірусних інфекцій.

Все це наводить на певні думки.

Жителі Великих Грибович схиляються до єдиної думки, що їх ставший вже «рідним» смітник став кладовищем отруйних відходів з цих самих лабораторій. Нерідко на полігон приїздять «незвичайні вантажні автомобілі», розвантаження з яких здійснюеться людьми в костюмах хімічного захисту і в протигазах.

Мешканці звалища – люди без певного місця проживання підтверджують підозри грібовчан, демонструючи пробірки і упаковки від незрозумілих препаратів з написами англійською мовою. З їх слів, ділянка сміттєзвалища, де відбувається розвантаження підозрілих відходів, протягом двох-трьох днів просто вимирає, покривається шаром дохлих птахів і гризунів. Керівництво звалища із завидною періодичністю виганяє на полігон техніку, яка, намагаючись з усіх сил, перемішує вимерлу ділянку з іншими відходами, ретельно приховуючи сліди і масштаби збитку, нанесеного отруйними відходами.

Повернемося до самих пожеж. Так чому ж піднялася така метушня навколо нікому нецікавого звалища? Та тому, що під час пожежі всі отруйні речовини з димом піднімаються в повітря на сотні метрів. Вітер роздуває цей пил на сотні кілометрів навколо (якщо кому цікаво, то можна поглянути на карту рози вітрів Львівської області, де чітко видно, що вітер зі звалища дме переважно на місто).

Таким чином, версія «підвищеної тривожності» влади через загрозу загоряння нафтовідходів, доповнюється реальним ризиком виникнення екологічної катастрофи, наслідки якої, за прикладом Чорнобильської аварії, будуть нагадувати про себе ще багато-багато років.

28.06.2016 г.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не тупий робот ).
Фото Капча
Enter the characters shown in the image.

Нові оголошення Чернівці та область

Опитування

Як Ви оцінюєте цін на продукти?:

Останні коментарі